Türkiye Lee Cooper’dan bir ilk

16 Ocak 2013 Çarşamba

Yaklaşık iki yıl önce Kipaş Holding tarafından tüm perakende, üretim ve pazarlama hakları alınan efsane Lee Cooper markası bir ilke imza atıyor. İlk kez Türkiye’de üretilen bir koleksiyon Avrupa ve yakın coğrafyaya satılacak

turkiye-lee-cooperdan-bir-ilk

1908’de Doğu Londra’da Middlesex Street’te doğan Lee Cooper markası Avrupa’nın en eski denim markasıdır. Bugün dünyada 20 milyondan fazla adette ürün satan 105 yıllık dünya devi Lee Cooper’ı yaklaşık iki yıl önce Kipaş Holding, Türkiye’de ki tüm perakende, üretim ve pazarlama haklarını aldı.

Türkiye pazarında hızla büyüyen Lee Cooper, mevcutta 50’ye yakın satış noktasına ulaştı. Şimdi bu atılımına bir yenisini eklenerek, Avrupa ve yakın coğrafya için 2013 sonbahar kış koleksiyonunu hazırladı. İngiliz ve Türk tasarım ekibiyle ortak hazırlanan koleksiyonun üretimleri de Türkiye’de gerçekleşecek. Dünyadaki Lee Cooper lisansörlerin bir araya gelerek AW13 koleksiyonu değerlendireceği toplantı W Hotel’de 23-24 Ocak’ta gerçekleşecek.

Perakendenin yanı sıra Lee Cooper üretimi konusunda da,  İngilizlerle yapılan bu önemli anlaşma ile Türkiye, Lee Cooper’ın dünyadaki en büyük ürün tedarikçisi oldu. Avrupa ve Rusya’ya 10 milyon adet ürün satma hedefi olan Lee Cooper’ın bu pazara yönelik üretiminin yüzde 40’ını Kipaş Holding tarafından üretmeyi planlıyor.

Lee Cooper Türkiye Başkanı ve Kipaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Öksüz, 2013 yılı sonunda Lee Cooper Türkiye’yi yurt içi ve yurt dışında 100 satış noktasına ulaştırmanın en büyük hedefleri olduğunu belirtiyor.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri