Twiggy’nin terliği Zuckerberg’den geri döndü

26 Temmuz 2012 Perşembe

Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi için özel terlik üretti. Bu terlikleri Zuckerberg'e gönderen Öncel'in hediyesi kabul edilmedi ve geri gönderildi

twiggynin-terligi-zuckerbergden-geri-dondu

İlginç reklam kampanyalarıyla gündeme gelen Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel, bu kez sosyal medyada adından söz ettiriyor. Facebook'ta eğlenceli bir kampanyaya imza atan Öncel için her şey Mark Zuckerberg'in düğün fotoğraflarını gördüğü an başlamış. Zuckerberg'in yaz - kış terlikle dolaşmasıyla ünlü olduğunu söyleyen Öncel, "Düğün resimlerinde onu ilk kez bu kadar resmi gördüğümde aklıma bu kampanya geldi" diyor.

Twigy'nin Facebook sayfasında, Zuckerberg'in düğün fotoğraflarına fotomontaj yaptıklarını anlatan Öncel, şöyle devam ediyor: "Fotomontajla Mark Zuckerberg'e damat terliği giydirdik. Bunun için dört farklı terlik seçeneği hazırladık. Takipçilerimiz bu modeller arasından tercih yaptılar ve bu terliği seçtiler. Takipçilerimizin tercihiyle Mark ve eşi Priscilla için üzerlerinde isimlerinin yazdığı birer çift terlik ürettik."

“Olmaması için sebep yoktu”
Ürettikleri bu terlikleri Facebook'un merkezine gönderdiklerini söyleyen Öncel, "Buradaki amacımız Facebook'un kurucusunun Twigy'nin Facebook sayfasını 'beğen'mesini sağlamaktı. Tek isteğimiz buydu. Sonuçta bunun olmaması için bir sebep yok gibi görünüyordu. Facebook'ta yapılan bu çalışma, yine Facebook'un genç patronu tarafından 'beğen'ilebilirdi..." diyor. Hediyeleri gönderdikten bir süre sonra terliklerin kabul edilmediğini Facebook'tan gelen bir yazıyla öğrendiklerini belirten Öncel, "Bu yazıda çok teşekkür ederek prensip olarak hediye kabul etmedikleri yazıyordu" diye anlatıyor.

“Kabul etseydi iyi olurdu”
Hediyelerin kabul edilmemesine üzüldüğünü söyleyen Öncel, "Edilseydi çok iyi olurdu" diyor. Türk kamuoyunda en azından bu terliğin Zuckerberg’in terliği olarak anılacağını ifade eden Öncel'e göre, bu terlik kamuoyu desteğini alırsa bir fenomen olabilir.
 
Renkli kampanyalara imza attı
Sinan Öncel, her zaman farklı ve çarpıcı reklam kampanyalarıyla gündeme gelen bir isim. Bundan bir süre önce Yıldız Teknik Üniversitesi yakınlarına mağaza açmadan önce ’Yıldız Terlik Üniversitesi’ yazdıran Öncel, konuyla ilgili olarak üniversite yönetimi ile davalık olmuştu.

Tokatlı reklamlar
Twigy'nin 2010 yılındaki reklam kampanyası ise gerilim dolu bir aşk filmine benziyordu. Kampanyada kadın, ihanetine uğradığı erkeği bazen terlikle tokatlıyor, bazen de terliği kafasına atıyordu. Ya da Twigy’lerini kesiyor, ya da onları ateşe atıyordu.
 
‘Mark‘ terlikleri 35 TL
Twigy olarak uzun bir süredir gelin - damat terlikleri ürettiklerini söyleyen Sinan Öncel, "Gelin - damat terliklerini iki yıldır çok iyi satıyorduk. Bu yıl üçüncü yılımız olacak. Yeni eklentilerle biraz daha farklılaştırdık. Sanırım bu yıl da genç kızların çok daha fazla ilgisini çekecek. Bu terliği ağırlıklı olarak genç kızlar birbirlerine hediye olarak alıyorlar" diyor. Bu terliğin fiyatlarının 35 TL olduğunu kaydeden Öncel, "Satışları Eylül’den itibaren yeni sezonda çok daha iyi olacak" diye anlatıyor.

Kaynak: Eylem Türk / MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri