Ülker zirveye çıktı

29 Şubat 2016 Pazartesi

Forbes Türkiye, “En Zengin 100 Türk” listesini açıkladı. 3,7 milyar dolar serveti olan Murat Ülker Türkiye’nin yeni ‘en zengini’ oldu. Geçen yıl listenin zirvesinde Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk bulunuyordu

ulker-zirveye-cikti

Murat Ülker’in zirvede olduğu listenin ikinci sırasında Şarak Tara bulunuyor. “En Zengin 100 Türk” listesinde dikkat çeken önemli değişikliklerden biri de Sabancı Ailesi’nden altı, Koç Ailesi’nden de üç kişinin dolar milyarderi unvanını kaybetmesi oldu.

Forbes 100’de Türkiye dışından iki milyarder var. Amerika’da Chobani Yogurt markasıyla büyük bir başarı yakalayan Hamdi Ulukaya bu yıl servetini 1,4 milyar dolara yükseltti. KKTC’den Suat Günsel de 1,2 milyar dolarlık servetiyle listede yer buldu.

Aileler sıralamasında da değişiklikler var. Geçen yıl 12,7 milyar dolarlık toplam servetiyle Türkiye’nin en zengin ailesi olan Koçların serveti 3,8 milyar dolar azalarak 8,8 milyar dolara geriledi. Toplam serveti 8,9 milyar dolar olan Sabancılar ise ‘en zengin aile’ unvanını Koç Ailesi’nden devraldı.


En zengin 10 Türk

1-MURAT ÜLKER - YILDIZ HOLDİNG
3.7 milyar dolar

2-ŞARIK TARA - ENKA İNŞAAT
3.3 milyar dolar

3-HÜSNÜ ÖZYEĞİN
3 milyar dolar

4-ERMAN ILICAK - RÖNESANS HOLDİNG
2.8 milyar dolar

5-SEMAHAT ARSEL - KOÇ HOLDİNG
2.2 milyar dolar

6-FERİT ŞAHENK - DOĞUŞ HOLDİNG
2.1 milyar dolar

7-RAHMİ KOÇ - KOÇ HOLDİNG
2.1 milyar dolar

8-SUNA KIRAÇ - KOÇ HOLDİNG
1.85 milyar dolar

9-FİLİZ ŞAHENK - DOĞUŞ HOLDİNG
1.8 milyar dolar

10-SİNAN TARA - ENKA İNŞAAT
1.6 milyar dolarGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri