Unilever’de atama

17 Ekim 2012 Çarşamba

Omo’nun çamaşır dünyasına farklı bir bakış açısı getiren ‘Kirlenmek Güzeldir’ felsefesini yaratan beyin takımında görev alan, felsefenin bugünkü bilinirliği ve başarısında büyük payı olan Zeynep Yalım Uzun, Omo ‘Kirlenmek Güzeldir’ markasının Global Başkan Yardımcılığı görevine getirildi

unileverde-atama

Son olarak Unilever Türkiye’de Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni üstlenen Zeynep Yalım Uzun, Global Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

2004 yılında ‘Kirlenmek Güzeldir’ kampanyasıyla hem kendi tarihinde hem de deterjan sektöründe devrim yaratan bir iletişim platformu benimseyen Omo, kirlenmenin hayatın doğal ve pozitif bir sonucu olduğunu vurgulayarak ebeveynlere şöyle sesleniyor: “Bırakın çocuğunuz kişisel gelişimi boyunca özgürce öğrensin; öğrenirken keşfetsin; varsın keşfederken üstünü başını kirletsin. Çocukların üstlerini kirletmeleri, onların kişisel gelişmelerinin çok doğal bir sonucudur. Önemli olan kir değil, çocuğunuzun kazandığı deneyimdir. Siz kiri hiç dert etmeyin; çünkü Omo varsa, kirlenmek güzeldir.”

’Kirlenmek Güzeldir’ felsefesiyle tüketicisiyle duygusal bağını güçlendiren Omo, Türkiye’de de önemli projelere imza atarken, Unilever dünyasında ‘en iyi uygulama’ seçilerek birçok diğer ülkeye de örnek olmayı başardı.

Zeynep Yalım Uzun kimdir?
Robert Koleji’nden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimini Amerika’da Ekonomi ve Psikoloji alanlarında yapan Zeynep Yalım Uzun, kariyerine Koç Holding’de başladı. 1992 yılında Unilever Gıda Pazarlama Bölümü’ne geçen Uzun, Komili ve Sana markalarından sorumlu olarak görev aldı.

Uzun, 1998 yılında Unilever Polonya’ya atanarak, 22 ülkeden oluşan bir coğrafyada Rama markasının Pazarlama Müdürlüğü görevini üstlendi. 2001 yılında Türkiye’ye dönen Zeynep Yalım Uzun, önce Knorr ve Calve Pazarlama Müdürlüğü'ne, 2003 yılının Ağustos ayından itibaren Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Müdürlüğü'ne ve ardından Afrika, Ortadoğu ve Türkiye Bölgesi Ev Bakım Kategorisi Direktörlüğü’ne getirildi.

2007 yılı başında atandığı Unilever Türkiye Ev ve Kişisel Bakım Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini bugüne dek başarıyla yerine getiren Zeynep Yalım Uzun evli ve 2 çocuk annesi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri