Vialand bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor

03 Mart 2015 Salı

Eski taş ocağından Türkiye’nin ve dünyanın gözde buluşma adresine dönüşen Vialand, 2015 yılında da yenilikleri ile kendi alanında öncü olmaya devam ediyor

vialand-bir-dunya-markasi-olma-yolunda-hizla-ilerliyor

Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm merkezinin odağında bulunan Vialand, kendi alanında birbirinden önemli projelere imza atmanın yanı sıra oldukça önemli misyonlara da hizmet ediyor. Açıldığı günden bu yana bulunduğu bölgeye gayrimenkul anlamında değer katan Vialand, yaklaşık 2 bin 500 kişiye sağladığı iş olanakları ile bölgenin istihdamına ve aynı zamanda sosyo-kültürel gelişimine de katkıda bulunuyor. Ekonomiye geçtiğimiz yıl ürettiği iş hacmiyle toplamda 200 milyon avro katkı sağlayan Vialand, 2015’yılında Türkiye’nin Güney Bölgesi’ne yatırım yapmayı planlıyor.

Sultanahmet Meydanı’ndan sonra 2 numara Vialand oldu
Gürsoy Grup ve Via Properties ortaklığında, 650 milyon dolar değerindeki yatırım bedeliyle kurulan Vialand, sadece Türkiye'den değil, Orta Doğu'dan Rusya ve Balkanlar'a kadar uzanan oldukça geniş bir coğrafyadan geçtiğimiz yıl 22 milyon ziyaretçi ağırladı. 2015 yılında bu sayıyı 30 milyon kişiye çıkarmayı hedefliyor. Türkiye merkez alındığında 2- 2,5 saatlik uçuş mesafesinde, yaklaşık 2 milyar kişiye hitap eden Vialand, en gelişmiş standartlardaki eğlence ünitelerini ve yepyeni markaları bünyesine katarak hızla büyümeye devam ediyor. Yaptığı yatırımlarla, orta vadede, başta İstanbul olmak üzere Türkiye’ye gelen turist sayısını da yüzde 15 oranında arttırmayı hedefleyen Vialand, Facebook Türkiye’nin 2014 verilerine göre Sultanahmet Meydanı’ndan sonra en fazla yer bildirimi yapılan ikinci lokasyon oldu.

Porland da Vialand ailesine katıldı
Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu; “110 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ve yüzde 98 doluluk oranı ile bünyesine katacağı yeni ve büyük markalarla gücüne güç katan Vialand, son olarak 3 bin 118 metrekare alanı ile Türkiye’deki 22’nci mağazasını açacak olan Porland gibi büyük markaları bünyesine katmaya devam ediyor. 2015 yılında Vialand Alışveriş caddelerine katılacak yeni markalardan biri de "Wild Park” Vahşi yaşam ve keşif parkı; "Wild Park” 2 bin 500 metrekare kapalı alanda, özel dekorasyonlu kapalı ve yarı açık cam bölmeler içerisinde,ilginç egzotik canlıların sergileneceği, özel ses-ışık sistemleri ile ziyaretçilerine, gerçeğe en yakın vahşi yaşam deneyimi sunacak bir eğlence ve keşif markası.” dedi. Alişoğlu; Uluslararası Alışveriş Merkezleri Konseyi ISCS’nin düzenlediği Alışveriş Merkezi Ödülleri Yarışması’nda, ”Yeni kurulan spesifik alışveriş merkezleri projeleri” kategorisinde Vialand’in finale kaldığını belirtti. Kazananlara ödülleri Nisan 2015’te Londra’da gerçekleşecek ödül töreni ile iletilecek.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri