Vialand’in yıl sonu beklentisi 30 milyon ziyaretçi

27 Ağustos 2014 Çarşamba

Bünyesinde bulundurduğu AVM ve Tema Park konseptiyle dünyada bir ilki gerçekleştiren Türkiye’nin entegre perakende dünyası Vialand, açılışının ardından bir yılı geride bıraktı. Vialand Genel Müdürü Tolga Alişoğlu, yılsonuna dek 30 milyon ziyaretçi beklediklerini anlatıyor

vialandin-yil-sonu-beklentisi-30-milyon-ziyaretci

 

Fulya B. ÖZTÜRK

Bulunduğunuz lokasyon, AVM’nin kendine özgü kimliğinin oluşmasında ve ziyaretçiler tarafından benimsenmesinde nasıl bir rol oynuyor? Ulaşımda sunduğunuz imkânları da öğrenebilir miyiz?
Vialand, ulaşım olarak İstanbul'un ve dolayısıyla Marmara Bölgesi'nin de merkezinde bulunuyor. Eyüp'te şehrin merkezindeki Vialand'e İstanbul'un her yerinden tünellerle bağlanılıyor. TEM Otoyolu ve E-5 bağlantısının ortasında bulunan Vialand, hem Atatürk Havalimanı'na hem de Tarihi Yarıdama'ya 15 dakika mesafede. Ayrıca Haliç'te açılan deniz uçağı hattı ile Marmara Bölgesi'nin her yerinden ulaşılabiliyor. Ücretsiz müşteri servisleri ve toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlanıyor. Bursa ve Yalova'dan deniz yoluyla da Vialand'e ulaşmak mümkün. Ulaşım konusundaki avantajları her yaşa hitap eden Vialand’in her bölgeye de hitap etmesini sağlıyor. İyi lokasyon sadece Türkiye’deki farklı şehirlerden değil, Rusya’dan, Balkanlar’a, Ortadoğu’dan bile turist çekmemize yardımcı oluyor.

Ziyaretçi oranınız nedir? Ayrıca ziyaretçi profilinizi de öğrenebilir miyiz? Kimler geliyor Vialand’e?
100 futbol sahası büyüklüğündeki bir alana yayılmış olan Vialand içerisindeki Vialand AVM, güçlü marka karması ve 200’ün üzerindeki mağazasıyla hizmet veriyor. 2014 yılında 30 milyon ziyaretçi ağırlamayı hedefleyen Vialand AVM, seçkin markalardan oluşan mağaza, restoran ve kafelerinin dışında, yanı başındaki Tema Park ile de bir cazibe merkezi olma özelliği taşıyor.

Vialand’in teması, eğlencesi ziyaretçi oranlarını nasıl etkiliyor? Alışverişle eğlencenin sinerjisini dinleyebilir miyiz sizden?
Farklı mimarisi ile dikkat çeken Vialand AVM, caddeleriyle ziyaretçilerine açık havada konforlu bir alışveriş keyfi de sunuyor. Gösteri merkezi ise içinde 15 bin kişilik konser mekânı, geniş yeşil alanı, göleti ve büyük ölçekli kitlelere hitap edecek daha birçok aktivite bölümünü de içinde barındırıyor. Müşteri memnuniyetine yönelik kampanyaları ile de ziyaretçilerin öncelikli olarak tercih ettiği bir alışveriş merkezi olan Vialand AVM, hizmette de sınır tanımıyor. Kültür - sanat ve eğlence seçenekleri ile de dopdolu olan Vialand AVM; Canlı Müze, bowling salonu ve en son teknoloji ile donatılmış sinema salonları ile müşterilerine dolu dolu bir gün geçirme mutluluğunu da yaşatıyor.

Doluluk oranınız nedir?
200 mağazanın bulunduğu Vialand AVM’de doluluk oranı yüzde 100’e yaklaştı. Ziyaretçilerin tüm gün vakit geçirebileceği bir kompleks yaratmayı hedefledik. Alışveriş caddelerinde ziyaretçiler kendilerini sokakta alışveriş yapar gibi hissediyor. Restoranlarımızı da bir katta toplamak yerine alışveriş caddesine de serpiştirdik. Ziyaretçiler alışveriş yaparken soluklanıp yemek ya da kahve içebiliyor. Daha sonra eğlence merkezinde ya da gösteri merkezindeki konser, sergi gibi etkinliklerde vakit geçirebiliyor.


Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri