Omega Bigdata Rusya'daki AVM'lere dijital dönüşümü anlattı

31.05.2017

REX Moskova Fuarı kapsamında ADG Group’un davetlisi olarak bir konuşma yapan Omega Bigdata ekibi, AVM'lerin dijital dönüşüm süreçlerinde en değerli müşteriyi tanıma ve elde tutma stratejilerini paylaştı. Şirketin Yönetici Ortağı ve Uluslararası İş Geliştirme ve Satıştan Sorumlu Direktörü Kubilay Devrim Ekmekçi, Rusya'nın perakende ve AVM sektörünün önde gelen 300 yöneticisine 2008 yılından bu yana edindikleri tecrübeleri aktardı.Sunumu yapan Kubilay Devrim Ekmekçi'nin önemli satır notları şunlar oldu: “AVM’lerin en değerli müşterileri, toplam harcama yapanların yüzde 15'ini oluşturuyor. Bu grubun yapmış olduğu harcama AVM içindeki toplam cironun yaklaşık olarak yüzde 65’ine denk geliyor. Eğer AVM olarak dijital dönüşüm süreci içinde bu önemli grubu tanıyamaz ve beklentilerini tam olarak anlayamaz iseniz, bu kitle içerisinden yüzde 1’lik bir kaybın bile ciroya etkisinin yüzde 4 olacağını bilmeniz gerekli.”

 

Ulaşılması diğer segmentlere göre daha zor olan bu hedef kitlenin özel ilgi, alışveriş esnasında konfor ve ayrıcalıklı hizmet olanakları beklediğini ekleyen Kubilay Devrim Ekmekçi, bunu başarmak için müşteri sadakat sistemlerini doğru konumlandırmak ve dijital dönüşüm süreçlerine adım atmanın gerekliliğini vurguladı.

 

Bunun yanında Ekmekçi şunları da ekledi: “Bu konferansa davet edildiğimizde Dijital Dönüşüm sürecinde perakende sektörünün nelere dikkat etmesi gerektiği ile ilgili 8 senelik deneyimimiz ve 7 ülkede gerçekleştirdiğimiz sonuçların özeti çok merak edildi. Rusya gibi gelişmekte olan pazarda önemli bir konferansa davet edilmemiz Omega Bigdata’nın ilerlediği yolun global ölçekte takip edildiğini ve doğru adımlar attığımızı bize göstermiş oldu.”


Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri