Yeni AVM projesinin bütçesi 100 milyon dolar

24 Aralık 2015 Perşembe

Balıkesir’e yapılacak “Alışveriş Caddesi”, 2016’nın Mart ayında başlayacak

yeni-avm-projesinin-butcesi-100-milyon-dolar

Balıkesir’e yapacakları açık alışveriş merkezi hakkında bilgi veren ESAS Holding’in Yönetim Kurulu Üyesi Ali Sabancı, projenin 100 milyon dolarlık bir yatırım ile hayata geçeceğini anlattı.


Ali Sabancı, beraberinde Esas Holding iştiraklerinden olan Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u ziyaret etti. Balıkesir’le ilgili memnuniyetini dile getiren Sabancı, “Balıkesir bize çok heyecan veriyor. Gayrimenkul stratejimize tam oturuyor Balıkesir. Bir alışveriş merkezi şehrin sosyal hayatına çok şey katıyor. Bizim yaptığımız planlamada yüzde 15-20 oranında yerellik ön planda. Yerel yatırımcıları da bu alışveriş merkezine yatırım yapmaya bekliyoruz. Yerel esnafa rağmen değil birlikte yapacağız. Mart-Nisan ayı içerisinde kazmayı vuracağız. Arsa dahil 100 milyon Dolar bir yatırım yapacağız. AVM mantığıyla değil açık alanda alışveriş caddesi formatında olacak merkezimiz.” dedi.


Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu da Balıkesir’deki alışveriş caddesi yatırımının gayrimenkul stratejilerine uygun olduğunu belirtti. Büyükşehir Belediye başkanı Ahmet Edip Uğur’a teşekkür eden Köseoğlu, “İçerisinde 150’ye yakın dükkan bulunacak. Proje kapsamında bin 500-2 bin kişiye istihdam sağlanacak. Balıkesirliler artık alışveriş için dışarıya gitmeyecek. Balıkesir’in parası Balıkesir’de kalacak. Özel sektörden gelmenizden dolayı vizyonunuz açık. Bu yatırımları yapmamız için bürokratik işlemleri kolaylaştırıyorsunuz.” diye konuştu.


“Balıkesir’in böyle bir yere ihtiyacı vardı”
Balıkesir’in üretim ve tüketim noktalarının merkezinde yer aldığına dikkat çeken Ahmet Edip Uğur, Balıkesir’e yapılacak her yatırımın karşılık bulacağını söyledi. Alışveriş Caddesi’nin inşası devam eden yeni şehir hastanesinin yanında olduğunu belirten Başkan Uğur, “Alışveriş Caddesi yapılacak yer bin 100 yataklı devlet hastanesinin yanı başında. Orada 2 bin 500 kişi çalışacak. Gelen-giden hastalarla birlikte günde 10-15 bin kişilik trafik olacak. Alışveriş Caddesi’nin olmasıyla birlikte bu bölge cazibe merkezi haline gelecek. Esas Holding’in ihaleyi almasından, bu yeri işletecek olmasından da memnunuz. Balıkesir’in böyle bir yere ihtiyacı vardı.” dedi. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri