Yerli ürünle 350 milyon üretim

01 Nisan 2013 Pazartesi

Gıda ve içecekte 3.4 milyar dolar ithalata karşılık 6.7 milyar dolar ihracatı bulunan şalgam suyu, Doğanay Gıda sayesinde 30’dan fazla ülkeye ihraç ediliyor. 38 bin metrekare kapalı alanda yılda 350 milyon litre üretime sahip Doğanay, Türkiye’de bulunan 40 bine yakın gıda işletmesi arasında ekonomiye en fazla katkı sağlayan firmaların başında geliyor

yerli-urunle-350-milyon-uretim

Adana Hacı Ömer Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde 1997 yılından beri gerçekleştirdiği şalgam suyu üretimiyle Türkiye şalgam suyu pazarının yüzde 95’ini oluşturan Doğanay, ürünlerinin tamamını kendi üretiyor. Yerli üretime desteğiyle bilinen Doğanay, Konya - Ereğli ve Niğde-Ulukışla’daki tarım arazilerinde gerçekleştirdiği mor havuç üretiminin yanında, bu bölgedeki üreticilerden de hammadde satın alarak bölgedeki istihdama ve tarımsal hasılata katkı sağlıyor.

Doğanay Gıda, şalgam suyunun yanı sıra limonata, limon sosu, limon suyu, nar ekşisi ve sirke üretimi için mor havuç, limon, elma ve üzüm gibi taze meyve/sebze ihtiyaçlarının da tamamını yerli üretimden karşılıyor. 38 bin metrekare kapalı alanda yılda 350 milyon litre üretime sahip Doğanay, Türkiye’de bulunan 40 bine yakın gıda işletmesi arasında ekonomiye en fazla katkı sağlayan firmaların başında geliyor.

Üst üste 2 yıl “yüzde 70 büyüme”
62 milyar dolar tarımsal hasılatı bulunan ülkemizde Doğanay, tarım ürünleri üretimini destekleyerek Türkiye’nin dünyadaki 7 büyük tarım ülkesinden biri olma başarısına katkıda bulunuyor. Bugün Çin dahil her kıtadan 30’dan fazla ülkeye ihracat yapan ve 2013’te bu rakamı 90’a çıkarmayı hedefleyen Doğanay, milli içeceğimizi dünyaya sevdirmeye ve Türkiye’nin prestijini artırmaya devam ediyor.

Gıda ve içecekte 3.4 milyar dolar ithalata karşılık 6.7 milyar dolar ihracat oranıyla dikkat çeken ülkemizde son iki yıldır yüzde 70 büyüme gerçekleştiren Doğanay, satışlarının yüzde 35’ini ihracat ile gerçekleştiriyor. Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri