Fersan’dan çalışanlarına yüzde 20’lik ek zam

Sirke sektörünün lideri Fersan, çalışanlarına Haziran ayından itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 20 ek ücret artışı yaptı.

Fersan’dan çalışanlarına yüzde 20’lik ek zam

Fersan, yaşanılan ekonomik zorluklara ve fiyat artışlarına istinaden, bütün çalışanlarını desteklemek amacıyla yılın ikinci ücret zammını gerçekleştirdi. Fersan’dan yapılan açıklamaya göre, yüzde 20 olarak yapılan yılın ikinci ücret artışı Haziran maaşlarında geçerli olacak. Tüm personele yapılan ücret zammıyla çalışanların yaşam standartlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Ek ücret artışına ilişkin bilgi veren Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, “40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Sirke sektörünün Pazar lider ve kategorinin inovasyon öncüsüyüz ve tüm bu başarılarımız bir ekip işi. Şirketimizin bugünlere gelmesinde en değerli kaynak olan çalışanlarımızın her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Tüm çalışanlarımıza yüzde 20 oranında zam yapacağız.” dedi.

"Önce İnsan" mottosuyla yola çıktıklarını da vurgulayan Güven, “Çalışanlarımızın yaşam koşullarını her geçen gün olumsuz etkileyen enflasyona karşı, içinde bulunduğumuz bu zor günlerin etkilerini azaltmak ve çalışanlarımıza destek olabilmek adına asgari ücret zammı açıklamasına kadar haziran ayı maaşından geçerli olmak üzere tüm çalışanlarımıza yüzde 20 oranında zam gerçekleştireceğiz. Asgari ücret zam oranı açıklandıktan sonra temmuz ayı maaşlarında tekrardan değerlendirme yapacağız. Yaptığımız düzenlemenin içinde bulunduğumuz zorlu şartlarda fayda sağlayacağını umut ediyoruz.” şeklinde konuştu.