Sarar, ‘Dünyanın Tepesi’nde

Dünyanın moda markası Sarar, yurtdışındaki mağazalarına bir yenisini daha ekledi. Nepalli girişimci Akhil Chapagain’le geçen yıldan beri sürdürülen görüşmeler sonucunda Katmandu Sarar mağazası, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Sarar ve Yeni Delhi Büyükelçimiz Burak Akçapar’ın katılımıyla açıldı

Sarar, ‘Dünyanın Tepesi’nde

Katmandu’da ‘Kral Yolu’ adıyla anılan caddede hizmete giren Sarar, Nepalliler tarafından büyük ilgi gördü. Açılışta konuşan Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Sarar, “Nepal’deki hedef kitlemiz, kalite bilinci olan kişiler. Sarar markasını Nepal pazarına sunmamızla birlikte, Katmandu’lu insanların normalde sadece Avrupa ve Amerika’da satın alabildikleri Sarar’ı onların ayağına getirmiş olduk. Türk-Nepal işbirliğinin uzun yıllar devam etmesini diliyorum” dedi.

Açılışta söz alan Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar ise yaptığı konuşmada, “Sarar, uluslararası pazarda Türkiye’nin en büyük tekstil üreticilerinden biri ve benim de sürekli üstümde taşıdığım bir markadır. Akhil Chapagain’a Sarar’la yaptığı işbirliği ve Katmandu’ya Sarar markasını getirdiği için teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye ve Nepal iki kardeş ülkedir. Nepal için çok parlak bir gelecek söz konusu ve kardeş ülke olarak Türkiye de bu geleceğin bir parçası olup Nepal’e her türlü desteği sağlamaya hazır.” şeklinde konuştu.

Çin ve Hindistan arasında, Himalaya sıradağlarının eteklerinde bulunan 30 milyon nüfuslu Nepal, dünyanın en yüksek yerlerinden biri olma özelliği taşıyor. Dünya üzerinde 8 bin metrenin üzerinde 14 zirve bulunuyor ve Everest dahil bunlardan 8 tanesi sadece Nepal’de yer alıyor. Ayrıca Nepal, “Yün Pazarı” anlamına geliyor.