Perakende

Hande K. Binns

Uzman Psikolog, Yönetici Koçu ve Danışmanı

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Psikoloji Lisans, Sosyal Psikoloji Yüksek Lisansı aldıktan sonra uzun yıllar insan kaynakları alanında Türkiye’de ve yurt dışında çalışan Hande K. Binns, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendi konusunda dünya lideri birkaç global ve uluslararası firmanın İK Direktörü olarak 10 yılı aşkın bir süre çalıştı. Binns ayrıca, coğrafi sorumluluk alanların değişmesiyle birlikte, Kuzey Afrika’dan Çin'e, Afrika’dan Doğu Avrupa’ya ve zaman zaman da APAC’a kadar (Avusturalya, Yeni Zellanda ve Asya) uzanan geniş bir yelpazede yer alan farklı coğrafyada görevler yaptı.

 

İnsan Kaynakları alanında dünyada tek söz sahibi olan Chartered Institute of Personnel and Development’den (CIPD) Cultural intelligence üzerine yüksek lisans derecesini de alan Binns, University of Teesside’dan da “Koçluk akreditasyonunu aldı. (2 yıllık bir programdır)

 

Son iki yıldır İngiltere’de yaşayan Binns, yönetim danışmanlığı, koçluk hizmetleri yürüttüğü ve eğitimler verdiği bir şirkete sahip. 

 

Binns kültürel farkındalık / kültürel zeka konusunda uzmandır ve kültürlerarası liderlik konusunda dünyanın çeşitli yerlerinde eğitimler vermektedir.