Koçtaş, Türkiye’nin anne profilini açıkladı

20 Mayıs 2013 Pazartesi

Koçtaş, ‘Anneler Günü’ çerçevesinde Facebook üzerinden eğlenceli bir anket yaparak, ‘Türkiye’nin Anne Profili’ni ortaya çıkardı. Katılımcıların önceden belirlenen beş anne profilinden birini seçtikleri ankete göre, Türkiye’deki annelerin yüzde 31’inin doyurgan, yüzde 29’unun pimpirikli, yüzde 18’inin ajan, yüzde 12’sinin ‘terliksi’, yüzde 10’unun ise öven bayan olduğu ortaya çıktı

koctas-turkiyenin-anne-profilini-acikladi

Koçtaş, sosyal medyada farklı ve ses getirecek uygulamalar hayata geçiriyor. Koçtaş son olarak Anneler Günü çerçevesinde Türkiye’nin Anne Profili’ni ortaya çıkaracak eğlenceli bir ankete imza attı.

Koçtaş’ın ‘Türkiye’nin Anne Profili’ni belirlediği anketi iki aşamalı olarak gerçekleşti. İlk aşamada  8–12 Mayıs günlerinde Facebook üzerinden bir anket yapılarak katılımcılardan önceden belirlenen beş anne profilinden birini seçmeleri istendi.

Anketin sonuçları 13 Mayıs’ta hem bilgilendirici çizimler hem de video (http://youtu.be/MQASJXIVD50) olarak açıklandı. Anket sonuçlarına göre Türkiye’deki annelerin yüzde 31’i doyurgan, yüzde  29’u pimpirikli, yüzde  18’i ajan, yüzde  12’si ‘terliksi’, yüzde  10’u ise öven bayan olarak nitelendirildi. Koçtaş’ın uygulamasını 5 bin 806 kişi ziyaret etti, ankete katılan tekil kişi sayısı ise 2 bin 547 oldu.

Türkiye’nin Anne Profili
Duygurgan Anne (yüzde 31)

Ankette yüzde 31’lik oy alarak birinci olan anne grubu Doyurgan Annelerin yaşam alanı evin mutfağı, en bilindik aksesuarı ise yemek kaşığı olarak ifade ediliyor. “Arkandan ağlar, cücük gibi kalırsın, vücuduna vitamin girsin” gibi çocukluğumuza damga vuran cümlelerin sahibi doyurgan anneler, yemek kaşığını uçak ya da kamyon olarak kullanmakta ustadır.

Pimpirik Anne (yüzde 29)
Ankette yüzde 29’luk oy ile ikinci sırayı pimpirikli anne alıyor. “Mikrop kaparsın, hasta olursun, taşa oturma, yabancılarla konuşma, valla seni kaçırırlar, sakın inanma kandırırlar” pimpirikli annelerin dilinden düşürmediği laflar arasında yer alıyor. En büyük hobileri 3’üncü sayfaları okumak olan pimpirikli anneler, felaket senaryolarını size uyarlamak konusunda uzman, cep telefonunuza cevapsız arama bırakma konusunda ise rekortmendir.

Ajan Anne (yüzde 18)
“Nereye gidiyorsun, o yanındaki kimdi, kim aradı, çantanda ne var, ne karıştırıyorsun sen?” ajan annelerin tipik soruları arasında yer alır. Ajan annelerin başlıca hobileri günlük karıştırmak, olur olmaz yerlerde birden karşına çıkmak ve şaşırtmalı sorularla açık yakalamaya çalışmaktır.

Terliksi Anne (yüzde 12)
“Geliyor bak” cümlesi kulaklarımızda çınlayan terliksi annelerin isabet gerektiren sporlarda da başarılı olacağı tahmin edilmektedir. Öfke derecesine göre pofuduk terlikten takunyaya kadar değişen çeşitlerden birini tercih eden terliksi anneler, olimpiyatlarda terlik fırlatma kategorisinin açılacağı günü beklemektedir.

Öven Bayan (10)
Mezun olduğumuz okulların diplomalarını itina ile çerçeveli duvara asmak, altın günlerinde sizin başarılarınızdan dem vurmak ve sosyal medyada her yaptığınızı beğenip paylaşmak öven bayanların en sık karşılaşılan davranışları arasındadır. Öven bayan kategorisindeki anneler her lafa benim yavrum benim oğlum benim kızım şeklinde başlangıç yapmaktan asla vazgeçmezler.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri