Hedef; Türkiye’de üretim

12 Şubat 2014 Çarşamba

Özel formülü sayesinde kutu başına 200 kalori yaktırma özelliği ile Türkiye Gazlı İçecek Sektörü’nde bir ilke imza atan Aspire, satışa sunuldu. Türkiye’de de üretim gerçekleştirmeyi ileri dönem hedeflerine alan marka, Türkiye üzerinden 8 ülkeye Aspire ihraç edecek

hedef-turkiyede-uretim

Türkiye Gazlı İçecek Sektörü’nün en yeni oyuncusu Aspire, bir kutusunda 200 kalori yaktırma özelliği ile pazara güçlü bir giriş yaptı. Dünya çapında büyüyen bir marka olan Aspire, Türkiye’de tüm Gratis Kişisel Bakım Marketleri’nde ve www.aspire.com.tr web sitesi üzerinden satışa sunuldu. İlk yıl için Türkiye’de 250 bin adetlik satış hedefi belirleyen marka, aynı zamanda Türkiye’den 8 ülkeye* ihracat gerçekleştirecek. Markanın 2017 yılı için belirlediği hedef ise Aspire’ın Türkiye’de üretilmesi.

Dünya çapında 10 ülkede** satışta olan Aspire, Türkiye’nin ardından Amerika,  Almanya,  Avusturya, Rusya, Ukrayna, Macaristan, İsviçre ve Malta’nın yanı sıra Orta Doğu & Kuzey Afrika Ülkeleri’nde de satışa sunulacak.

Sahip olduğu özel içerikle metabolizmayı hızlandırarak kalori yaktıran ve yaban mersini aromasıyla hafif gazlı bir içecek olan Aspire, Türkiye Gazlı İçecek Pazarı’nda önemli bir boşluğu dolduracak. Bir kutusu 3,90 TL’den piyasaya sunulan Aspire, yeni bir segment yaratarak pazardan önemli bir pay almayı hedefliyor.

“Hedefimiz ihracatla birlikte 2 milyon adet seviyelerine ulaşmak”

Aspire markasını Türkiye’ye getiren CenSoy Gıda’nın Kurucu Ortağı Arif Cengiz, Türkiye’de yıllık gazlı içecek tüketiminin 2013 yılında 3,5 milyar litreyi aştığını, buna rağmen enerji içeceği ve meyveli maden sularının ardından pazara yenilikçi bir ürünün sunulmadığını belirtti. Cengiz şunları söyledi: “Türk toplumu genç nüfusun artmasıyla birlikte daha farklı içecek alternatifi arayışına girdi. Pazar hızlı büyümesini sürdürüyor. Ancak, nitelikli ve inovatif ürüne duyulan ihtiyaç bir hayli fazla olmasına rağmen, sektör aynı hızda alternatif ürün geliştirme konusunda yavaş kalıyor. Özellikle sağlıklı yaşam bilincinin her geçen gün artması, beraberinde sağlıklı yaşam içeceklerine olan talebin de artmasını sağlıyor. Aspire’ı tam da bu noktada, önemli bir Ar-Ge çalışmasının ürünü olarak sunuyoruz.”

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri