Sunar Grup’a ödül

17 Ocak 2013 Perşembe

"Hakkaniyet Hattı" konseptiyle düzenlenen ASKON 8’inci Olağan Genel Kurulu'nda Sunar Grup CEO’su Hüseyin Çomu, Başbakan’ın elinden ödül aldı

sunar-grupa-odul

Ülkemizin değişik bölgelerinde yaşayan ve iş hayatının içerisinde yoğrulan 17 kişilik bir heyetle bundan 10 yıl önce, aynı endişeleri ve aynı heyecanları duyan kişiler tarafından kurulan Anadolu Aslanları İşadamları Derneği’nin (ASKON) 8’inci Olağan Genel Kurulu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Erdoğan, ASKON İletişim Ödülleri ile Reel Ekonomiye Katkı Ödüllerini sahiplerine takdim etti. Sunar Grup adına grubun CEO’su Hüseyin Çomu Başbakan’ın elinden Reel Ekonomiye Katkı ödülünü aldı.

Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, 2011 yılı verilerine göre hazırlanan İSO 500 listesinde bir önceki yıla kıyasla 248 basamak birden atlayarak 223’üncü sırada yerini aldı ve tüm sektörlerde en hızlı yükselen ikinci gıda sektöründe ise en hızlı yükselen şirket oldu.

Elita Gıda, mısır yağının yanı sıra ayçiçeği, soya, kanola, fındık ve zeytinyağı ve ev dışı tüketime yönelik endüstriyel margarin üretimi ve satışı da gerçekleştiriyor. Türkiye'de tarladan sofraya mısır yağı üretebilen tek entegre tesis olan Elita Gıda, ayrıca Türkiye bitkisel margarin pazarında daha kaliteli ürün, ve daha iyi hizmet sunma anlayışıyla bu pazarın da yüzde 10’unu almayı hedefliyor.

Elita Gıda’nın iletişim tanıtım ve yurt dışı pazarlama stratejileri kapsamında ihracat yapılan ülke sayısını ve marka bilinirliğini artırmak için yaptığı çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. 2013 yılında Türkiye ayçiçeği yağı ihracatının yüzde 10'unu, mısırın ise yüzde 40'ını yapmayı hedefleyen Elita Gıda, 2012 yılında 65  ülkeye ihracat gerçekleştirdi.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri