Sürdürülebilirlik duayenleri İstanbul’a geliyor

23 Ağustos 2012 Perşembe

18-19 Ekim günlerinde İstanbul’da gerçekleşecek konferansın bu yıl ağırlayacağı liderler arasında kurumların sürdürülebilirlik alanında raporlama kriterlerini global ölçekte belirleyen Global Reporting Initiative-GRI’ın CEO’su Ernst Ligteringen ile The Guardian Sustainable Business Başkanı ve Yayın Yönetmeni Jo Confino yer alıyor. Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından Schneider Electric’in stratejik çözüm ortaklığında düzenlenecek Yeşil İş Konferansı, 4’üncü yılında kamu-özel sektör paydaşlığını gözeterek sonuç odaklı yaklaşımlar üretmeyi hedefliyor. Konferansın diğer önde gelen çözüm ortakları, BASF, TSKB ve Unilever Türkiye oldu

surdurulebilirlik-duayenleri-istanbula-geliyor

Ekonomik, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012,  sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma sorumluluğuyla hareket edentüm paydaşları bir araya getirecek. 18 - 19 Ekim günlerinde Swissotel’de düzenlenecek Yeşil İş-Green Business Konferansı’nda bu sene “Sürdürülebilir gelecek için sürdürülebilir iş” konusu ele alınacak.

Türkiye’nin en güçlü sürdürülebilirlik platformu olarak kabul edilenkonferans çerçevesinde, sürdürülebilir bir gelecek yaratmak adına iş dünyasında atılması gereken adımları masaya yatıracak olan yöneticiler ve fikir önderleri, görüş ve deneyimlerini paylaşarak katılımcıları aydınlatacak. Yeşil İş - Green Business Konferansı 2012, sürdürülebilirlik anlayışının iş dünyasının vazgeçilmez bir prensibi haline geldiği günümüzde, bu alandaki en yeni gelişmelerin masaya yatırılacağı güçlü bir sürdürülebilirlik platformu oluşturacak.

Sürdürülebilir iş dünyasında; karar vericileri, endüstri ve sektör temsilcilerini, yenilenebilir enerji yatırımcılarını, finans kuruluşlarını, yöneticileri, tedarikçileri, tasarımcıları, pazarlama uzmanlarını, teknik uzmanları, uygulayıcıları, devlet kuruluşlarını, karbon tedarikçilerini, danışmanları ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren bir platform olan Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012 kapsamında, sürdürülebilirlik alanında hayata geçirilen tüm yeniliklerin, uygulamaların, projelerin, ürünlerin, yasal düzenlemelerin, standartların, teşviklerin, mali ve mali olmayan risklerin ve fırsatların katılımcılarla paylaşılması hedefleniyor.

Sürdürülebilirlik duayenleri konferansın konuğu
Konferansta dünyanın sürdürülebilirlik konusunda en önde gelen isimleri deneyim ve görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Sürdürülebilirlik raporlamasına standart oluşturan ve küresel sürdürülebilir ekonomiye yönelik vizyonuyla en etkili uluslararası organizasyon olan Global Reporting Initiative-GRI’ın Ceo’su Ernst Ligteringen, “İş Dünyası İçin Sürdürülebilirlik Yol Haritası: Şeffaf Raporlama” başlıklı bir konuşma yapacak.

Dünya çapında bir sürdürülebilirlik lideri olarak tanınan The Guardian Sustainable Business Genel Yayın Yönetmeni Jo Confino’nun yanı sıra; CNN’de yaptığı programlarla tanınan ve güneş enerji çalışmalarına katkısı nedeni ile ABD İklim Enstitüsü Ödülü sahibi olan Jeremy Leggett de konferansa katılacak dünyaca ünlü konuşmacılar arasında yer alacak. Ayrıca sürdürülebilir yaşam ve tüketim konusunda sıradışı bir yaklaşımla önerdiği fikirler ile bilinen sürdürülebilirlik danışmanı Julia Hailes ve kamu ve iş dünyası için geliştirdiği reformlarla tanınan sürdürülebilirlik lideri Terry A’Hearn, konferansın diğer önemli konuşmacılarından olacak.

Schneider Electric, bu sene 4’üncüsü düzenlenecek olan Yeşil İş Konferansı’nın stratejik çözüm ortaklığını yürütüyor. Unilever, BASF, Betek Boya ve Rehau ve Bureau Veritas’ın diğer çözüm ortakları arasında yer aldığı konferansın uluslararası iş birlikçileriise UNDP, Global Compact Network Turkey ve The Gold Standart. WWF, TEMA, ENVERDER, Çedbik, İmsad, TUROB, Turmepa gibi sivil toplum kuruluşları da Sürdürülebilirlik Akademisi’nin bu seneki Yeşil İş-Green Business Konferansı’na destek veriyorlar.

Konferansın karbon ayak izi silinecek
Sürdürülebilir geleceği hedefleyen bir iş dünyası modeli yaratma amacıyla düzenlenen Yeşil İş-Green Business Konferansı 2012, ‘’Karbon Nötr Konferans’’ olarak organize edilecek. Konferans süresince ortaya çıkan CO2 emisyonları hesaplanarak konferansın karbon ayakizi silinecek.

Konferansa ait detaylı bilgiye http://www.yesiliskonferansi.comadresinden ulaşılabiliyor.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri