Perakendeciler teknoloji konuşmak için buluştu

13 Ekim 2015 Salı

Perakende sektörünün vazgeçilmezi teknolojideki son gelişmeleri ve örnek uygulamaları izlemek için, perakendeciler çözüm ortaklarıyla buluştu

perakendeciler-teknoloji-konusmak-icin-bulustu

8 Ekim Perşembe günü Wyndham Grand Istanbul Levent Hotel’de gerçekleştirilen KMD Perakende Teknolojileri Sempozyumu, perakendecilerin teknoloji çözüm ortaklarıyla buluşacağı ve perakende teknolojilerindeki son gelişmeleri takip edeceği bir etkinlik oldu.

Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD) Yönetim Kurulu Başkanı Alp Önder Özpamukçu, modern perakendenin Bilgi Teknolojilerinin yarattığı imkânlar olmadan gelişemeyeceğini ve bu alanın KMD’nin en önemli çalışma konularından biri olduğunu belirtti.


Sektörün operasyonel altyapısını güçlendirici çalışmalar
KMD’nin sektörün verimliliğini artırıcı, insan kaynakları ve operasyonel altyapısını güçlendirici çalışmaları sürdürdüğünü belirten Özpamukçu; “Hayatımızın her alanına giren teknoloji, doğal olarak perakendenin de tüm işleyişinde önemli bir yere sahip. Teknolojinin bu denli hızlı gelişimi ve etkili derecede operasyonlarımızı şekillendirmesi, perakende sektörünün bilişim teknolojisi üreten, geliştiren ve servisini veren sektörlerle daha yakın irtibat kurmasına da önayak olmuştur. Gittikçe güçlenen ve yoğunlaşan iletişim ve etkileşim sayesinde, perakende teknolojileri konulu yeni bir alan oluşmaya başlamıştır. Henüz yolun başındayken sektörler arası diyaloğun güçlendirilmesi, bu alandaki sorunların daha hızlı giderilebilmesinin de önkoşulu olacaktır.” dedi.


Teknoloji firmaları, çözüm önerilerini sektörle buluşturdu
Moderatörlüğünü Zeliha Saraç’ın yaptığı ve Big Data Analitiği’nin gelecekte nereye gideceğinin görüşüleceği panelde; Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, PwC Türkiye Müşteri Stratejileri ve Dijital Dönüşüm Direktörü Mustafa Fuat Vardar, Mudo Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Rasim Manavoğlu ve SAP Türkiye COO’su Uğur Candan söz aldı.

Sempozyumun en önemli katkısı, sektöre teknolojik çözüm üreten firmalara, ürünlerini ve uygulama örneklerini anlatma imkânı sağlaması oldu. Teknoloji firmalarının 10’ar dakikalık sunumlarla kendi çözümlerini tanıttığı oturumda; Bimsa Çözüm Yöneticisi F. Melih Yiğit, eFinans Genel Müdür Yardımcısı Okan Murat Sönmez, Oorda Genel Müdürü Kadircan Erkıralp, Satmep Kurucu Ortağı Sait Ayaydın ve VeriPark Satış ve Pazarlama Müdürü Armağan Gürkan sırayla söz aldı.

Nebim Yönetim Kurulu Üyesi Murat Demiroğlu’nun açılışını yaptığı diğer oturumda ise, GfK Alışverişçi Araştırmaları Başkanı Evangelos Matthaiopoulos alışverişçi jenerasyonunun değişimini araştırmalarla destekleyerek anlattı.


Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar, sektörün önemli gündem maddesi
Sempozyumun kapanış oturumunda ise, tüm sektörün gündeminde önemli bir yer tutan Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazların sektöre entegrasyonu konuşuldu. Migros Ticaret AŞ Bilgi Teknolojileri ve İş Geliştirme Direktörü Kerim Tatlıcı’nın yönettiği elektronik oylama ile başlayan oturumda, açılış konuşmasını Gelir İdaresi Müdürü Salih Sarı gerçekleştirdi. E Data – Profilo Ödeme Sistemleri Bilgi Teknolojileri ve Ürün Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ümit Karakaş, Encore Bilişim Sistemleri Genel Müdürü Ercan Caymaz, Hugin Genel Müdürü Vedat Nommaz, Ingenico Türkiye Satış ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı Erhan Öztop ve POS AŞ Yazılım Hizmetleri Müdürü Erkut Erdemir oturumda sunum yaparak çözüm önerilerini anlattılar.

Perakende ve teknoloji sektörlerinin önde gelen kuruluşlarından 300 üst düzey yöneticinin ve uzmanın bir araya geldiği etkinliğin oturum sponsorları Nebim ve SAP oldu.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri